Robert Růžička

Webdesign - tworba www stránek, správa Windows a počítačových sítí

správa PC a počítačových sítí

Mám více jak patnáctiletou zkušenost se správou menších i větších počítačových sítí. A to i se správou sítí LAN, které jsou mezi sebou propojeny prostřednictvím sítě WAN.

Převážně se specializuji na operační systémy a produkty firmy Microsoft - tedy mou specializací jsou operační systémy na platformě Windows. Spravuji a spravoval jsem sítě na Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows 8 Windows 2003 server a Windows 2008 server a to i včetně správy serverů, stanic a uživatelů v prostředí Active Directory nebo i menších sítí peer-to-peer. Samozřejmostí je i správa novějších operačních systémů jako třeba Windows 8 a Windows Server 2012. Provádím i správu Microsoft Exchange serverů, které slouží pro poskytování el. poštovních služeb. Dříve jsem spravoval i sítě na platformě Novell.

Absolvoval jsem i několik odborných kurzů na operační systémy Windows server, Active Directory a Microsoft Exchange.

Samozřejmě není problém provést i instalaci a konfiguraci domácího počítače, který není zapojen v žádné síti a je třeba připojen jen k internetu, ať už prostřednictvím ADSL nebo kabelové televize anebo bezdrátové sítě přes WiFi.

Dokáži i nainstalovat počítač pro běžnou „kancelářskou“, domácí práci (práce s internetem, el. poštou, psaní dokumentů a jednoduchých tabulek, pouštění hudby a videa), který bude na platformě Linux – např. na jedněch z nejznámějších distribucí, kterými jsou Ubuntu a Kubuntu – v případě potřeby dokáži toto nainstalovat a zprovoznit, ale není tento druh OS mým primárním oborem.


Nabízené služby ohledně správy PC a sítí

  • Ms Windows - instalace, konfigurace a správa PC, serverů i kompletních počítačových sítí ...
  • antivirová ochrana - aplikace antivirové ochrany a odvirování napadených počítačů ...
  • zálohování dat - provedení zálohy Vašich dat na externí zařízení - disk, CD, DVD ...
  • ...
  • další případné dotazy Vám rád zodpovím e-mailem nebo telefonicky. Kontaktní údaje naleznete zde.
  • příznivé ceny